Voeding
Wat geef ik mijn kat?
Katten staan er vaak om bekend dat ze kieskeurig zijn met wat ze willen eten. Soms duurt het even voor u voer heeft waarvan uw kat zichtbaar geniet. Zowel voor vers vlees als brokjes biedt DARF voeding speciaal afgestemd op de kat. Ook hebben we blikvoer voor katten van Terra Faelis in ons assortiment, voer van hoogwaardige kwaliteit zoals dit ook voor mensen geldt. Lees daarover meer in dit artikel.
Voor de kat is er een speciale versie vers vlees (KVV) van DARF, deze heeft meer taurine door extra hart en long en minder bot. De aanbevolen hoeveelheid vers vlees is voor de volwassen kat 20 tot 30 gram per kilo lichaamsgewicht. Kittens mogen tussen de 40 en 60 gram per kilo lichaamsgewicht hebben. DAF is compleet, doordat het genoeg diersoorten bevat en voor de kat extra hart. In onze webshop vind je de KVV Classic blokjes, Lam, Zalm, Eend, KVV Classic worstjes en de variatiemix met drie van de genoemde soorten in één verpakking. Fijn als u wat wilt afwisselen en beperkt ruimte in de vriezer heeft.
Bestelt u liever losse worstjes, dan is Alroda Puur een goede keuze. Deze worstjes bevatten dezelfde grondstoffen als de DARF KVV en wordt door dezelfde mensen samengesteld. Dit product is niet gecertificeerd waardoor het niet 'biologisch' genoemd kan worden. Deze variant bestaat uit één diersoort en bevat geen pens, daar waar DARF uit meerdere diersoorten bestaat. Het voordeel is dat u meerdere verschillende smaken los kunt bestellen. Dat geldt zowel voor de vlees- als de vissoorten van dit merk.
Een beetje afwisseling is ook fijn! Vol Kat van Darf heeft ook voor de kat heerlijk smakelijke brokjes die een goed alternatief bieden voor het voeren van vers vlees. Het is een complete maaltijd en bevat maar liefst 60% vlees. En er worden alleen natuurlijke ingrediënten gebruikt en is het vrij van chemische stoffen. Dat is wel zo fijn!
Voor katten bevat een uitgebalanceerd diëet: 40% vlees met bot; 35% spiervlees of vis; 20% organen; 5% groente.
Let er wel op dat vis niet geschikt is als hoofdvoeding en aanbevolen is om niet meer dan 10% van het menu uit vis te laten bestaan.
Bij groente kunt u denken aan: spinazie, andijvie, paksoi, broccoli, wortel, biet, erwten, kidneybonen. Het is belangrijk om de voeding regelmatig af te wisselen. Afwisseling is belangrijk, elke smaak bevat weer andere voedingsstoffen.
Als vitamine- en mineralenaanvulling op het verse vlees kunt u eens kijken bij onze biologische bokashi voor vleeseters en de bio-chi voor vleeseters.